Oto dlaczego Bitcoin-obsesja Chin nie widzi boom DeFi, jeszcze

Aplikacje zdecentralizowanego finansowania (DeFi) napędzają wzrost rynku kryptokurrency w 2020 roku. Niektóre projekty uruchomione w tym roku odnotowały zarówno wyceny na poziomie miliardów dolarów (w oparciu o limit rynkowy), jak i wzrost liczby użytkowników, a także wzrost wolumenu obrotów.

Jednak w akcji nie uczestniczy jeden kraj, w którym panuje krypto-obsesja – Chiny. Choć kraj ten jest bardzo surowy w stosunku do walut kryptograficznych, zdominowany przez górnictwo Bitcoin Rush i Ethereum, wlewa miliony do projektów kryptograficznych i przewodzi światowym łańcuch

om blokowym i cyfrowym wysiłkom walutowym.

Nie istnieje jednak żaden wybitny chiński projekt DeFi ani żadna konkretna metryka świadcząca o zainteresowaniu regionu DeFi-assets. Jeden z zarządzających funduszami może mieć jednak spostrzeżenia w tym zakresie.

Zarządzający funduszem daje do zrozumienia, że

Dovey Wan – znana ze swojej ekspertyzy na temat azjatyckiego przemysłu kryptograficznego – powiedziała dzisiaj, że mieszanka wcześniejszych eksperymentów „wydobycia płynności“, ograniczony rozgłos Ethereum w regionie oraz anglo-centryczne aplikacje UI przyczyniają się do braku chińskich użytkowników.

Defi, sama zakorzeniona w społeczności Etereum, jest bardzo nie-Chińska centryczna. „Plus społeczność ETH nie jest tak silny / dobrze zorganizowany jak EOS i wielu innych „lokalnych konkurentów ETH“, powiedział Wan w tweet:

Brak wsparcia dla mandaryńskiego w popularnych aplikacjach DeFi jest następny. Wan mówi, że aplikacje dla rolnictwa plonów są stosunkowo złożone, w porównaniu z dostępnymi, przyjaznymi dla użytkownika produktami wykonanymi dla chińskich użytkowników kryptograficznych. Mogą one „wskoczyć do środka“.

Następnie porównuje je do giełdowego boomu „trans mining“ w 2018 roku. „Nagrodą“ jest to, że mój nie jest w stanie utrzymać ceny, ale farma/ giełda, w tym przypadku, uzyskuje rzeczywisty transfer w formie BTC/ETH/USDT“, zauważa Wan.

Wan powiedział, że to właśnie dlatego „bańka“ DeFi może wkrótce pęknąć:
Ten sentyment podzielają inni w branży kryptograficznej, jak na przykład założyciel FTX-u Sam Bankman-Fried.

Kroki mające na celu zapobieżenie bańce cenowej

Aby przeciwdziałać spadkowi cen (lub ewentualnemu popsuciu), Wan wzywa do stosowania zrównoważonych praktyk. Zauważyła, że jednym z największych problemów są działania mające na celu złagodzenie presji na sprzedaż wywieranej przez podmioty zapewniające płynność finansową i przynoszące zyski rolników.
„Wreszcie, w chińskiej domenie internetowej dla konsumentów jest wiele sprytnych projektów „Ponzi“ lub „hakowania wzrostu“, jak na przykład aplikacja, która nagradza token parowy w imię zachęcania do zdrowych zachowań.

Doszła do wniosku:

„Projekt Ponzi jest wielkim hakerem wzrostu w sektorze konsumenckiego internetu, ponieważ w dzisiejszych czasach koszt pozyskania użytkownika jest szalenie wysoki“.

W świecie krypto walut, projekty często zwracają się w stronę nagród finansowych jako taktyka marketingowa. Duża część DeFi opiera się na podobnych obawach związanych z podnoszeniem funkcjonalności wśród niektórych weteranów, takich jak Wan.